|
Product Details:
Contact Now
Chat Now
|
| Condition: | MTL Original Brand New | Warranty: | One Year |
|---|---|---|---|
| Shipping Way: | DHL FedEx | Application: | Oil Gas Chemical Industry |
| Highlight: | 10 Vdc Zener Barrier,200mA Intrinsic Safety Barrier,Polycarbonate DIN-rail Mounting Safety Barrier |
||
| Product Name | Eaton Crouse-Hinds series MTL7700 Zener barrier |
| Catalog Number | MTL7710+ |
| EAN | 3066227675749 |
| Product Type | Zener barrier |
| Dimensions (L×H×W) | 105 mm × 90 mm × 12.6 mm |
| Product Weight | 140 g |
| Typical Application | 4/6V systems |
| Rated Supply Voltage DC | 10 Vdc |
| Type of Power Supply | DC |
| Switching Current | 200mA |
| Material | Polycarbonate |
| Mounting Method | DIN rail |
| Operating Temperature Range | -20 °C to 60 °C |
Contact Person: Vivian Chan
Tel: +86 13510341645
Overall Rating
Rating Snapshot
The following is the distribution of all ratingsAll Reviews