|
Product Details:
Contact Now
Chat Now
|
| Condition: | Original Brand New | Warranty: | One Year |
|---|---|---|---|
| Shipping Way: | DHL FedEx | Application: | Oil Gas Chemical Industry |
| Highlight: | 10 Vdc Zener barrier,200mA Zener barrier,Polycarbonate Zener barrier |
||
| Catalog Number | MTL7710- |
| EAN | 3066227675748 |
| Product Type | Zener Barrier |
| Typical Application | 4/6V Systems |
| Rated Supply Voltage | 10 VDC |
| Switching Current | 200mA |
| Material | Polycarbonate |
| Mounting Method | DIN Rail |
| Operating Temperature | -20°C to 60°C |
| Dimensions (L*H*W) | 105 * 90 * 12.6 mm |
| Weight | 140 g |
| Polarity | Negative (-) |
Contact Person: Vivian Chan
Tel: +86 13510341645
Overall Rating
Rating Snapshot
The following is the distribution of all ratingsAll Reviews