|
Product Details:
Contact Now
Chat Now
|
| Condition: | Original Brand New | Warranty: | One Year |
|---|---|---|---|
| Shipping Way: | DHL FedEx Express | Application: | Automation Industries, Oil, Gas, Chemical Industries |
| Certificate: | CE ISO TUV | ||
| Highlight: | 1.5KW AC Servo Motor Driver,MSMF152L1G6M,MDDLT55SF |
||
| Item | Specifications |
|---|---|
| Part Number | MSMF152L1G6M |
| Product Details | Low inertia, Connector type |
| Family Name | MINAS A6 |
| Protection Class | IP67 |
| Flange Size | 100 mm sq. |
| Rated Output | 1500 W |
| Rated Current | 8.2 A rms |
| Mass | 4.6 kg |
| Rated Torque | 4.77 N·m |
| Continuous Stall Torque | 5.72 N·m |
| Momentary Max. Peak Torque | 14.3 N·m |
| Rated Rotational Speed | 3000 r/min |
| Max. Rotational Speed | 5000 r/min |
| Inertia of Rotor | 3.10 × 10⁻⁴ kg·m² |
| Rotary Encoder | 23-bit Absolute/Incremental system |
| Encoder Resolution | 8,388,608 |
| Item | Specifications |
|---|---|
| During Assembly: Radial Load P-direction | 980 N |
| During Assembly: Thrust Load A-direction | 588 N |
| During Assembly: Thrust Load B-direction | 686 N |
| During Operation: Radial Load P-direction | 490 N |
| During Operation: Thrust Load A, B-direction | 196 N |
| Part Number | Series | Type | I/F Classification | Frame | Supply Voltage |
|---|---|---|---|---|---|
| MDDLN55NE | A6NE series | RTEX, Ultra high-speed Network (Basic type) | RTEX | D-Frame | Single/3-phase 200 V |
| MDDLN55SE | A6SE series | Position control type | Pulse train only | D-Frame | Single/3-phase 200 V |
| MDDLN55SG | A6SG series | RS485/RS232 Communication type | Pulse, Modbus (RS485 /RS232) | D-Frame | Single/3-phase 200 V |
| MDDLT55NF | A6NF series | RTEX, Ultra high-speed Network type (Multi type) | RTEX | D-Frame | Single/3-phase 200 V |
| MDDLT55SF | A6SF series | Multifunction type | Analog /Pulse, Modbus (RS485 /RS232) | D-Frame | Single/3-phase 200 V |
Contact Person: Vivian Chan
Tel: +86 13510341645
Overall Rating
Rating Snapshot
The following is the distribution of all ratingsAll Reviews