|
Product Details:
Contact Now
Chat Now
|
| Condition: | Original Brand New | Warranty: | One Year |
|---|---|---|---|
| Shipping Way: | DHL FedEx Express | Application: | Automation Industries, Oil, Gas, Chemical Industries |
| Certificate: | CE ISO TUV | ||
| Highlight: | Panasonic 750W AC servo motor,Panasonic AC servo motor driver,750W servo motor with warranty |
||
| Key Parameter | Specification |
|---|---|
| Manufacturer | Panasonic |
| Model Number | MHMD082G1V |
| Series | MINAS A5 (Middle Capacity) |
| Rated Output | 800 W (0.8 kW) |
| Rated Torque | 2.39 N*m |
| Peak Stall Torque | 7.16 N*m |
| Rated Speed | 3000 rpm |
| Maximum Speed | 4500 rpm |
| Input Voltage | 200 VAC |
| Inertia Type | High Inertia |
| Encoder Type | 20-bit Incremental/Absolute |
Contact Person: Vivian Chan
Tel: +86 13510341645
Overall Rating
Rating Snapshot
The following is the distribution of all ratingsAll Reviews