|
Product Details:
Contact Now
Chat Now
|
| Condition: | Original Brand New | Warranty: | One Year |
|---|---|---|---|
| Shipping Way: | DHL FedEx | Application: | CNC Machine, Packaging Machine, Etc. |
| Highlight: | 3KW AC Servo Motor,IP65 Protection AC Servo Motor,Medium Inertia Estun Servo Motor |
||
| Feature | Detailed Specification |
|---|---|
| Manufacturer | Estun Automation |
| Model Number | EMG-30DPA22 |
| Rated Output | 3000 W (3.0 kW) |
| Rated Torque | 14.3 N*m (2,025 oz-in) |
| Peak Stall Torque | 42.9 N*m (6,075 oz-in) |
| Rated Speed | 2000 rpm |
| Maximum Speed | 3000 rpm |
| Input Voltage | 200 VAC (3-Phase) |
| Inertia Type | Medium Inertia |
| Encoder Type | 2500 PPR Incremental |
| Brake Option | No (22 = No Brake; 24 = Brake Model) |
Contact Person: Vivian Chan
Tel: +86 13510341645
Overall Rating
Rating Snapshot
The following is the distribution of all ratingsAll Reviews